Registracija

Rezultati Završnica državnih prvenstava u rukometu za dječake

Sanimir Radek , 04.06.2018 18:43

Rezultati Završnica državnih prvenstava u rukometu za dječake

 

Završnicom za dječake rođene 2006. godine i mlađe završila je službena natjecateljska sezona u rukometu za mlađe dobne skupine Hrvatskog rukometnog saveza u konkurenciji dječaka.

Odigrana su četiri natjecanja najboljih ekipa:

Završnica 1. Hrvatske kadetske rukometne lige – dječaci rođeni 2000. i mlađi;

Završnica 1. Hrvatske mlađe kadetske rukometne lige – dječaci rođeni 2002. i mlađi;

Završnica 1. Hrvatske rukometne lige za dječake A – dječaci rođeni 2004. i mlađi;

Završnica 1. Hrvatske rukometne lige za dječake B – dječaci rođeni 2006. i mlađi;

 

Prilikom zbrajanja rezultata i plasmana u obzir je uzeto samo prvih osam plasmana ekipa jer je njih toliko nastupilo na kadetskoj završnici, a na ostalim završnicama po 20 ekipa. S obzirom da je kadetska liga jedinstvena navedene su regije u kojima su se ti klubovi natjecali u mlađe kadetskom uzrastu.

 

Rezultati Završnica državnih prvenstava u rukometu za dječake po dobnim kategorijama:

U tablici su navedeni klubovi po dobnim kategorijama sa pripadajućom regijom, te plasman koji su ostvarili.

 

MJ.

KADETI

REGIJA/KLUB

M. KADETI

REGIJA/KLUB

DJEČACI A

REGIJA/KLUB

DJEČACI B

REGIJA/KLUB

1.

Središte

RK PPD Zagreb

Središte

MRK DUGO SELO

Središte

RK MAKSIMIR PASTELA

Zagreb

Središte

RK PPD Zagreb

2.

Jug

RK BALIĆ&METLIČIĆ Split

Središte

RK PPD Zagreb

Istok

RK VALPOVKA Valpovo

Sjever

RK IVANČICA Ivanec

3.

Zapad

RK ZAMET Rijeka

Središte

RK SISAK

Sjever

RK BJELOVAR

Središte

RK RUDAR Rude

4.

Središte

HRK KARLOVAC

Jug

RK BALIĆ&METLIČIĆ

Split

Središte

RK RUGVICA

Središte

RK RUGVICA

5.

Jug

RK ZADAR

Istok

RK ĐAKOVO

Zapad

RK TRSAT

Rijeka

Sjever

RK KOPRIVNICA

HANGAR 18

6.

Središte

RK DUBRAVA Zagreb

Središte

RK DUBRAVA Zagreb

Sjever

MRK ČAKOVEC

Zapad

RK TRSAT

Rijeka

7.

Središte

RK ZG DUBRAVA

Zagreb

Središte

HRK KARLOVAC

Središte

RK SISAK

Sjever

RK BJELOVAR

8.

Sjever

RK GRK VARAŽDIN

Zapad

RK SENJ

Zapad

RK GOSPIĆ

Sjever

RK VIRO-VIROVITICA

 

Plasmani po regijama za prve tri plasirane ekipe:

Navedene su regije sa brojem i vrstom osvojenih medalja.

Središte: 4 zlata, 1 srebro i 2 bronce.

Sjever: 1 srebro i 1 bronca.

Istok: 1 srebro.

Zapad: 1 bronca.

Jug: 1 srebro.

Daleko najuspješnija regija je središte čiji klubovi su osvojili čak sedam od ukupno 12 kompleta medalja. U usporedbi sa prijašnjim godinama evidentan je pad rezultata iz regije zapad koja je uvijek davala popriličan broj ekipa sa osvojenim medaljama na završnicama.

 

Svi plasmani među prvih osam ekipa po regijama:

Središte: 15 plasmana.

Sjever: 7 plasmana.

Zapad: 5 plasmana.

Jug: 3 plasmana.

Istok: 2 plasmana.

 

Plasmani klubova – prva tri mjesta:

Navedeni su klubovi sa brojem i vrstom osvojenih medalja. Naš seniorski prvak najuspješniji je po osvojenim medaljama i u mlađim kategorijama gdje su osvojili tri medalje, od čega dvije zlatne, a iznenađuje da se u kategoriji dječaka A nisu ni plasirali na završnicu ( osvojeno 5. mjesto u ligi). Raduje podatak da su tzv. „male rukometne sredine“ kao što su Dugo Selo, Valpovo, Ivanec, Sisak i Rude našle među osvajačima medalja, a to je potvrda da je rukomet sport malih sredina. Uz RK PPD Zagreb središte je rasadnik prvaka jer su zlatne medalje osvojili i MRK Dugo Selo kao i RK Maksimir Pastela.


Osvajači medalja: 

RK PPD Zagreb: 2 zlata i 1 srebro.

MRK DUGO SELO: 1 zlato.

RK MAKSIMIR PASTELA: 1 zlato.

RK BALIĆ&METLIČIĆ: 1 srebro.

RK VALPOVKA: 1 srebro.

RK IVANČICA Ivanec: 1 srebro.

RK ZAMET Rijeka: 1 bronca.

RK SISAK: 1 bronca.

RK BJELOVAR: 1 bronca.

RK RUDAR Rude: 1 bronca.

 

Učestalost klubova po dobnim kategorijama među prvih osam ekipa:

Uz već nekoliko puta spomenuti RK PPD Zagreb koji i ovdje predvodi pobjedničku kolonu, lijepo je vidjeti klubove kao što su RK RK BALIĆ&METLIČIĆ, RK RUGVICA, RK SISAK i RK TRSAT sa po dva plasmana što govori da se u tim klubovima kvalitetno radi uz već otprije poznate sredine sa kvalitetnim radom sa mladima u koje svakako spadaju klubovi iz Karlovca, Bjelovara i zagrebačka Dubrava.

Pomalo razočaravajuće djeluje podatak o klubovima koji su se u seniorskoj konkurenciji nalazili u ligi za prvaka, RK Nexe, RK Poreč i RK Spačva čije mlađe dobne kategorije nisu zajedno ostvarile ni jedan plasman među osam najboljih ekipa u državi u sve četiri dobne kategorije.

RK PPD Zagreb – 3 puta;

RK BALIĆ&METLIČIĆ, HRK KARLOVAC, RK DUBRAVA Zagreb, RK SISAK, RK BJELOVAR, RK RUGVICA, RK TRSAT po 2 puta među prvih osam.

15 klubova ostvarilo je po jedan plasman među prvih 8 ekipa.

 

Ekipa Sportilusa zahvaljuje na suradnji klubovima i povjerenicima liga od kojih smo dobivali rezultate i glasnike, te pokušali na vrijeme i redovito objavljivati rezultate i tablice iako zbog nemara nekih povjerenika kao i odgovornih iz saveza nismo uspjeli sve odraditi kako smo zamislili, a sve u cilju popularizacije rukometa.

Sportski pozdrav do slijedeće sezone!

 

Sanimir Radek

Sljedeće najave