Registracija
Sij
12

EHF EURO 2018 - Europsko prvenstvo u rukometu

  • Turnir
  • Muški
  • Seniori (16+)
  • liga/natjecanje

Petak, 12.01.2018 18:00 Početak

Nedjelja, 28.01.2018 22:00 Završetak

Raspored turnira - Seniori

Početak Utakmica Rezultat Teren Faza natjecanja
12.01. 18:15 Bjelorusija Austrija 27-26 Poreč Grupa B
12.01. 18:15 Švedska Island 24-26 Split Grupa A
12.01. 20:30 Hrvatska Srbija 32-22 Split Grupa I
12.01. 20:30 Francuska Norveška 32-31 Poreč Grupa B
12.01. 20:30 Hrvatska Srbija 32-22 Split Grupa A
12.01. 20:30 Francuska Norveška 32-31 Poreč Grupa I
13.01. 18:15 Njemačka Crna Gora 32-19 Zagreb Grupa C
13.01. 18:15 Španjolska Češka 32-15 Varaždin Grupa D
13.01. 18:15 Španjolska Češka 32-15 Varaždin Grupa II
13.01. 19:30 Makedonija Slovenija 25-24 Zagreb Grupa II
13.01. 20:30 Makedonija Slovenija 25-24 Zagreb Grupa C
13.01. 20:30 Danska Mađarska 32-25 Varaždin Grupa D
14.01. 18:15 Srbija Švedska 25-30 Split Grupa A
14.01. 18:15 Austrija Francuska 26-33 Poreč Grupa B
14.01. 18:15 Srbija Švedska 25-30 Split Grupa I
14.01. 20:30 Norveška Bjelorusija 33-28 Poreč Grupa B
14.01. 20:30 Island Hrvatska 22-29 Split Grupa A
14.01. 20:30 Norveška Bjelorusija 33-28 Poreč Grupa I
15.01. 18:15 Slovenija Njemačka 25-25 Zagreb Grupa C
15.01. 18:15 Mađarska Španjolska 25-27 Varaždin Grupa D
15.01. 18:15 Njemačka Slovenija 25-25 Zagreb Grupa II
15.01. 20:30 Danska Češka 27-28 Varaždin Grupa II
15.01. 20:30 Crna Gora Makedonija 28-29 Zagreb Grupa C
15.01. 20:30 Češka Danska 28-27 Varaždin Grupa D
16.01. 18:15 Srbija Island 29-26 Split Grupa A
16.01. 18:15 Francuska Bjelorusija 32-25 Poreč Grupa B
16.01. 18:15 Francuska Bjelorusija 32-25 Poreč Grupa I
16.01. 20:30 Hrvatska Švedska 31-35 Split Grupa A
16.01. 20:30 Norveška Austrija 39-28 Poreč Grupa B
16.01. 20:30 Hrvatska Švedska 31-35 Split Grupa I
17.01. 18:15 Njemačka Makedonija 25-25 Zagreb Grupa C
17.01. 18:15 Češka Mađarska 33-27 Varaždin Grupa D
17.01. 18:15 Makedonija Njemačka 25-25 Zagreb Grupa II
17.01. 20:30 Crna Gora Slovenija 19-28 Zagreb Grupa C
17.01. 20:30 Španjolska Danska 22-25 Varaždin Grupa D
17.01. 20:30 Španjolska Danska 22-25 Varaždin Grupa II
18.01. 18:15 Srbija Norveška 27-32 Zagreb Grupa I
18.01. 20:30 Hrvatska Bjelorusija 25-23 Zagreb Grupa I
19.01. 18:15 Njemačka Češka 22-19 Varaždin Grupa II
19.01. 20:30 Slovenija Danska 28-31 Varaždin Grupa II
20.01. 18:15 Švedska Francuska 17-23 Zagreb Grupa I
20.01. 20:30 Hrvatska Norveška 32-28 Zagreb Grupa I
21.01. 18:15 Njemačka Danska 25-26 Varaždin Grupa II
21.01. 20:30 Makedonija Španjolska 20-31 Varaždin Grupa II
22.01. 18:15 Srbija Francuska 30-39 Zagreb Grupa I
22.01. 20:30 Švedska Bjelorusija 29-20 Zagreb Grupa I
23.01. 18:15 Slovenija Španjolska 31-26 Varaždin Grupa II
23.01. 20:30 Makedonija Češka 24-25 Varaždin Grupa II
24.01. 16:00 Srbija Bjelorusija 27-32 Zagreb Grupa I
24.01. 16:00 Slovenija Češka 26-26 Varaždin Grupa II
24.01. 18:15 Švedska Norveška 25-28 Zagreb Grupa I
24.01. 18:15 Makedonija Danska 20-31 Varaždin Grupa II
24.01. 20:30 Hrvatska Francuska 27-30 Zagreb Grupa I
24.01. 20:30 Njemačka Španjolska 27-31 Varaždin Grupa II
26.01. 15:30 Hrvatska Češka 28-27 Zagreb za 5. mjesto
26.01. 18:00 Francuska Španjolska 23-27 Zagreb 1/2 finale
26.01. 20:30 Danska Švedska 34-35 Zagreb 1/2 finale
28.01. 18:00 Francuska Danska 32-29 Zagreb za 3. mjesto
28.01. 20:30 Španjolska Švedska 29-23 Zagreb Finale

Poredak - Seniori

# Klub O P N I + - +/- Bod Forma
1 Hrvatska 3 2 0 1 92 79 13 4 P P I
2 Švedska 3 2 0 1 89 82 7 4 I P P
3 Island 3 1 0 2 74 82 -8 2 P I I
4 Srbija 3 1 0 2 76 88 -12 2 I I P
1 Francuska 3 3 0 0 97 82 15 6 P P P
2 Norveška 3 2 0 1 103 88 15 4 I P P
3 Bjelorusija 3 1 0 2 80 91 -11 2 P I I
4 Austrija 3 0 0 3 80 99 -19 0 I I I
1 Makedonija 3 2 1 0 79 77 2 5 P P N
2 Njemačka 3 1 2 0 82 69 13 4 P N N
3 Slovenija 3 1 1 1 77 69 8 3 I N P
4 Crna Gora 3 0 0 3 66 89 -23 0 I I I
1 Španjolska 3 2 0 1 81 65 16 4 P P I
2 Danska 3 2 0 1 84 75 9 4 P I P
3 Češka 3 2 0 1 76 86 -10 4 I P P
4 Mađarska 3 0 0 3 77 92 -15 0 I I I
1 Francuska 5 5 0 0 156 130 26 10 P P P P P
2 Hrvatska 5 3 0 2 147 138 9 6 P I P P I
3 Švedska 5 3 0 2 136 127 9 6 P P I P I
4 Norveška 5 3 0 2 152 144 8 6 I P P I P
5 Bjelorusija 5 1 0 4 128 146 -18 2 I I I I P
6 Srbija 5 0 0 5 131 165 -34 0 I I I I I
1 Danska 5 4 0 1 140 123 17 8 I P P P P
2 Španjolska 5 3 0 2 142 118 24 6 P I P I P
3 Češka 5 2 1 2 113 131 -18 5 I P I P N
4 Slovenija 5 1 2 2 134 133 1 4 I N I P N
5 Njemačka 5 1 2 2 124 126 -2 4 N N P I I
6 Makedonija 5 1 1 3 114 136 -22 3 P N I I I

Poredak od 1. do 4. mjesta:

1. Španjolska, 2. Švedska, 3. Francuska, 4. Danska


Najbolja sedmorka:

Vratar: Vincent Gerard (Francuska)

Lijevo krilo: Manuel Štrlek (Hrvatska)

Lijevi vanjski: Mikkel Hansen (Danska)

Srednji vanjski: Sander Sagosen (Norveška)

Desni vanjski: Alex Dujšebajev (Španjolska)

Desno krilo: Ferran Sole (Španjolska)

Kružni napadač: Jesper Nielsen (Švedska)

 

Najbolji strijelac: Ondrej Zdrahala (Češka) 55 golova

Obrambeni igrač: Jakov Gojun (Hrvatska)

MVP: Jim Gottfridsson (Švedska)


Poredak od 5. do 16. mjesta:

5. Hrvatska

6. Češka

7. Norveška

8. Slovenija

9. Njemačka

10. Bjelorusija

11. Makedonija

12. Srbija

13. Island

14. Mađarska

15. Austrija

16. Crna Gora


Dvorane:

Poreč - Žatika

Split - Spaladium Arena

Varaždin - Arena Varaždin

Zagreb - Arena


Službena stranica prvenstva


Fotografije i statistike (izvor): službena stranica prvenstva.

Foto galerija

Sljedeće najave